League of Legends AFK ve Oyunu Terk Edenler Yandı

2

League of Legends AFK ve Oyunu Terk Edenler Yandı

League of Legends gibi takım oyununun önemli olduğu oyunlarda beraber oyuna girdiğiniz kişilerin hareketsiz kalması, oyunu terk etmesi size maçı kaybetmenize ve sinir olmasına yeterli. Bir çok oyunda olduğu gibi League of Legends’te de AFK ve oyunu terk edenler zaten cezalandırılıyor.

League of Legends Quick Gameplay Thought’ta yeni bir makale yayınlayan Riot Games oyun tasarım lideri Mark Yetter, bu haftanın konusunu sinir olmamıza ve maçı kaybetmemize etken oyun AFK oyuncular, maçın ortasıdna canı sıkılıp oyundan ayrılan ve kendi takım arkadaşını olumsuz etkileyen kişiler olarak belirledi.

League of Legends AFK ve Oyunu Terk Edenler Yandı

Kendi takımına saldıran ya da takımının bilerek/isteyerek yenilmesine neden oyuncularla ilgili iyileştirmelerin yolda olduğunu belirten Yetter, acemi League of Legends oyuncuları ile bilerek/isteyerek yenilmesine neden oyuncuları birbirinden ayırmak için yüzde 25’lik agresiflik farklı oluşturulacağını ve oyuncuların tekrar tekrar ceza yemeleri halinde 14 gün banlanabileceğini belirtti.

Tamamen AFK olmasa bile oyun sırasında sadece ara sıra hareket ederek AFK değişmiş gibi gözükmeye çalışan kişiler ise diğerlerinden ayrılıp maç sonunda oyun kazanılsa bile maç sonu ödüllerinden faydalanamayacaklar.

Yama 10.15 ile birlikte Flex Queue için de bir değişiklik açıklandı. Serbest sıralama sistemine sahip olacak League of Legends’ta Clash benzeri şekilde her sıralama seviyesinden oyuncular aynı takımda yer alabilecekler. Söz konusu sistem, sıralaması yüksek oyunculara ağırlık verecek şekilde işleyecek.

İlgili Video:

 

 

 

İlginizi Çekebilir:  PlayStation Plus Temmuz 2020 Oyunları
2 Yorumlar
  1. Mustafa diyor

    Lolde ki en büyük sorunlardan biriydi bu iyi olmuş

  2. Holaleyta diyor

    Gerekli ve yerinde bir düzenleme olmuş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.