WeTransfer nedir ?

WeTransfer nedir ?

5

WeTransfer nedir ?

Son günlerde benimde dosya göndermek için çok kullandığım dosya paylaşım sitesi olan WeTransfer nedir ? Günümüzde teknoloji çok hızlı ilerlerken her konuda rahatlık sağlayacak şeyler ortaya çıkıyor. WeTransferde dosya paylaşımı için bunlardan bir tanesi.

Bulut tabanına sahip olan  WeTransfer dosya paylaşım servisleri arasında en popüler seçeneklerin başında gelmektedir.  İş hayatında çoğu zaman büyük dosyaları mail ile göndermek mümkün olmuyor.  Bu gibi durumlarda bulut depolama servisleri işimizi kolayca çözüyor. Ancak OneDriver, Dropbox yada Google Drive gibi uygulamalardan dosya göndermek için oturum açmanız ve dosya yüklemeniz gerekmektedir. Gömderdiğiniz kişinince aynı uygulama ile hesabı olması gerekmektedir.  Bu karmaşık sistemlerin aksine WeTransfer ile basit bir şekilde dosya gönderebilirsiniz.

WeTransfer Hakkında Her Şey

Wetransfer kısacası bulut tabanlı bir dosya paylaşım sistemidir. Bu hizmeti veren şirket 2009 yılında Hollanda ülkesinin Amsterdam şehrinde kurulmuştur. Bas Beerens, Nalden ve Rinke Visser tarafından kurulan şirket ücretsizdir. Ancak isterseniz ücretli olan  Premium hesaplar adına daha çok özellik bulunmaktadır. Sistemi ücretsiz kullanıcılar 2 GB’a kadar dosya gönderilken ücretli kullanıcılar  20 GB’ye kadar gönderim yapabilirler. Ücretli kullanıcılar şifre koruma ve 100 GB depolama gibi pek çok özellikler bulunan hizmetler sunmaktadır.

WeTransfer Nasıl Kullanılır?

Oldukça kullanımı basit olan bu sistemde aşağıda gördüğünüz alanları doldurmanız yeter. İlk olarak göndereceğiniz dosyayı seçin, hemen altına göndereceğiniz kişini mail adresini yazın, onunda altına kendi mail adresinizi yazın, en alta göndereceğiniz dosya ile ilgili açıklamayı yazıp dosyanızı gönderin. Yüzde olarak belirtilen sistemde tamamlandığında kendi yazmış olduğunuz mail adresine dosyanız başarılı bir şekilde gönderildi diye bir bilgi maili alacaksınız. Ayrıca gönderdiğiniz kişi dosyayı indirdiğinde tekrar gönderdiğiniz kişi dosyanızı indirdi diye de bir bilgi maili alacaksınız. Ücretsiz kullanıcılar için 1 hafta indirme süresi bulunuyor. 1 hafta sonunda link kullanılmaz hale geliyor. Bunun için dosyalarınızı indirmek için acele edin.

İlginizi Çekebilir:  Microsoft Edge’nin Yeni Logo Tasarımı

WeTransfer nedir ?

5 Yorumlar
 1. ömer diyor

  we transfer hakkındaki yazının geçekten çok harika mer çetin ve ekibi herzaman güzel şeyler paylaşıyor herkese tavsiye ederim

 2. Heft Reng diyor

  Yine güzel ve faydalı bir yazı olmuş

 3. derman diyor

  bulut tabanlı dosya paylaşım siteleri oldukça revaçta, we transferi tanıttığın bu detaylı makalen için teşekkür ederim.

 4. Kent243768 diyor

  Wetransfer kullanımının her geçen gün daha çok yaygınlaştığı günümüzde böyle açıklayıcı bir yazı paylaşmanız yerinde olmuş, teşekkür ederim.

 5. Bilgimsel Blog diyor

  Hocam teşekkürler öneri için ama be kadar güvenilir bir site bu. Sonuçta ben önemli şeylerimi gönderiyor olabilirim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.